Rozalimo miško parko sutvarkymo projektas

2011 m. parengtas ir 2012 m. įgyvendintas Rozalimo miško parko sutvarkymo projektas. Projekto užsakovas – Pakruojo miškų urėdija, projektuotojas – architektas Aurimas Vengris. Numatyta įrengti lauko baldus, automobilių stovėjimo aikšteles, lentinius ir sustiprinto grunto dangos takus, pavėsines, atrakcionus, informacinius stendus, rodykles ir kt.

Pateikiami projekto skulptūrų ir medinių atrakcionų vaikams eskizai:

Skulptūra, skirta rašytojos, publicistės, visuomenės bei politinės veikėjos Gabrielės Petkevičaitės – Bitės, gimusios ir atskirais gyvenimo etapais gyvenusios Rozalimo valsčiuje, atminimui.

Skulptūra, skirta rašytojos Julijos Beniuševičiūtės – Žymantienės – Žemaitės, atskirais gyvenimo tarpsniais viešėjusios ir kūrusios Rozalimo valsčiuje, atminimui, išskobiama iš ąžuolo. Skulptūra vaizduoja rašytojos apsakymo “Petras Kurmelis” personažą Petrą Kurmelį.

Skulptūros, skirtos rašytojo Jono Biliūno, vasarojusio Rozalime 1906 m. atminimui, išskobiamos iš ąžuolo. Jos simbolizuoja rašytojo apsakymų personažus – piemenuką Joniuką iš apsakymo “Joniukas”, Brisių iš apsakymo “Brisiaus galas” ir katytę iš apsakymo “Kliudžiau”.

Skulptūra, skirta rašytojo Henriko Radausko, vaikystės metus praleidusio Rozalimo valsčiuje, atminimui, ir siejama su rašytojo eilėraščio “Dainos gimimas” siužetu.

Skulptūra, vaizduojanti mitologines būtybes – laumes supančias kūdikį išskobiama iš ąžuolo medienos.

Medinis ežiukas.

Žiogas, skirtas vaikams.

Atrakcionas „Musė“.

Vaikų pilis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *