VĮ Telšių miškų urėdijos pėsčiųjų takas tarp Germanto ir Ilgio ežerų

2011 m. parengtas VĮ Telšių miškų urėdijos pėsčiųjų takas tarp Germanto ir Ilgio ežerų. Projektuojant siekta tako lankytojams, ypač vaikams, įdomiai, vaizdžiai, per žaidimus pateikti informaciją apie miškų biologinę įvairovę, kraštovaizdį, unikalią krašto istoriją, savitumą. Projekto užsakovas – VĮ Telšių miškų urėdija. Projektuotojas – Aurimas Vengris. Užrašus ant rodyklių ir skulptūrų numatyta pateikti žemaičių tarme.

Pateikiama keletas suprojektuotų elementų:

Skulptūra, vaizduojanti Varlakaušio ežerėlio pavadinimą ir simbolį  išskobiama iš ąžuolo medienos. Ji gali laisvai judėti į šonus iki įtvirtintų rąstelių, į kurios atsiremia. Varlės skulptūra pritvirtinama ant rąsto masyvo, primenančio dubenį – kaušą.

Skulptūra, vaizduojanti Durbino ežerėlio pavadinimą ir simbolį  išskobiama iš ąžuolo medienos.

Skulptūros, vaizduojančios Telšių miesto, Džiugo piliakalnio, Mąsčio ežero, Durbino ežero ir upelio atsiradimo legendos personažus – milžiną Džiugą ir jo žmoną Austelę, išskobiamos iš ąžuolo medienos.

Skulptūra, vaizduojanti Germanto ežero pavadinimą ir legendą  išskobiama iš ąžuolo medienos.

Įrengiamos skulptūros, vaizduojančios prie Varlakaušio ežerėlio ant statinių sėdinčius velniukus ir statines  ir apžvalgos aikštelė trumpam sustojimui. Skulptūros ąžuolo statinės įrengiamos ant spyruoklių ir gali laisvai judėti į šonus.

Skulptūros, vaizduojančios Žemaitijos simbolį – mešką su meškiukais išskobiamos iš ąžuolo medienos.

Skulptūra, vaizduojanti Ilgio ežero pavadinimą ir simbolį  išskobiama iš ąžuolo medienos.

Skulptūra, simbolizuoja įėjimą į Varlakaušio tako atkarpą, išskobiama iš ąžuolo medienos.

1 komentaras

  1. Atgalinis pranešimas: Parengtas VĮ Telšių miškų urėdijos pėsčiųjų takas tarp Germanto ir Ilgio ežerų | gamtos projektai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *